01 02 03 04

Vítejte na oficiálních stránkách Jakubovského včelařského krmítka, které spatřilo světlo světa v Jakubově okr. Karlovy Vary již v roce 1983 a krmítko bylo testováno původně pouze pro vlastní použití. Doba zkoušení a vylepšování krmítek trvala jednu desítku let a vylepšování bylo závislé na tehdejších možnostech použít vhodné materiály a způsob zpracování.
V té době přicházely na trh krmítka průmyslově vyráběná, která vykazovala jistý posun v této oblasti, ale vždy se jednalo o pomůcky více méně problematické. A po jejich odzkoušení bylo jasné, že naše koncepce krmítek s plovoucími kamínky se jeví jako schůdnější a nevykazuje komplikace během krmení. Použití plováku na hladině cukerného roztoku se ukázalo jako vhodné řešení a s postupem doby bylo možno použít i vhodné nádoby, které dnes dělají z Jakubovského krmítka výrobek konkurence schopným.
Jeho nepřehlédnutelným řešením je plocha krmného prostoru, která umožňuje včelám v hojném počtu – u menších krmítek tisíc jedinců, u jedenáctilitrových až třikrát více včel pracovat v krmítku na zpracování dodaných zásob. Takové množství včel příznivě ovlivňuje krmnou hektiku, která nastává po nasazení krmítek s malou plochou pro odběr a jev, který každý včelař zná, kdy se před včelínem, nebo včelnicí „žení všichni čerti“ se u Jakubovských minimalizuje. Včely se totiž tolik nestresují, nemusí „stát ve frontě“, až se u krmítka uvolní nějaké místo.
Velkou předností Jakubovského řešení je přímé propojení krmítka se včelím tělesem, neboť krmítko je nasazeno na strop úlu a pomocí středového průlezu se včely dostávají do prostoru krmítka na plovoucí drcený korek, který slouží jako plovák a ze kterého včely odnášejí do úlu krmný roztok. V takovém případě teplo, které se uvolňuje z úlu stoupá až do krmítka a příznivě tak ovlivňuje teplotu v krmítku, tedy i krmný roztok. Včely v takovém případě po dobu chladných dnů i nocí nemusí přerušit proces krmení. Krmítko je dostatečně utěsněno víčkem a včely se nemusí vyrovnávat s nepříznivým prouděním vzduch a únikem vytvořeného tepla.
Další předností této pomůcky ke krmení je také jednoduché usazení krmítka na otvor ve stropě úlu (6-15 cm) a po celou dobu krmení není nutno krmítko z úlu opakovaně odstraňovat za účelem jeho doplňování. Takovou schopnost ocení hlavně ti, kteří se řídí pravidlem – nerušit, nerušit, nerušit a tento postup nakonec uvítají obě strany.
Také odpadají potíže se včelami-zlodějkami a jiným nežádoucím hmyzem. Krmítko je konstrukčně sestrojeno tak, aby nedocházelo při doplňování ani k minimálnímu kontaktu se včelami a proto jej mohou obsluhovat i nevčelaři a to po krátké instruktáži.
Po skončení krmení se plovák - korková drť propláchne vodou (možno přidat několik kapek sava) a nechá se vysušit před uložením, možno též vložit do vyhřáté el. trouby při teplotě 100 oC.

Příjemné zážitky pro včely i obsluhu při krmení pomůckou z Jakubova přeje Bohuslav Smetana

Novinky

Připravujeme e-shop i kamenný obchod pro naše slovenské zákazníky

Realizujeme a snad i v brzké době spustíme prodej Jakubovských krmítek i na Slovensku. Nejpozději do konce měsíce června 2016. Naše zastoupení (západní Slovensko) bude jak v kamenném, tak i v internetovém obchodě. Jakmile budou dořešeny zbývající administrativní záležitosti, zákazník ze Slovenska bude moci Jakubovská krmítka objednat a nakoupit rovnou ze slovenského e-shopu. Přesměrování budete přímo zde z našich internetových stránek.

16. 05. 2016

Podněcovací krmítko - kulaté

Náš výrobní program se rozšiřuje o další produkt, a tím je krmítko podněcovací o objemu 1,5l a je určeno pro přikrmování: rojů, oddělků, smetenců atd. Bohužel, dostává se na trh trochu později než jsme plánovali.

19. 08. 2015

Návod na použití.

STROPNÍ VČELAŘSKÉ KRMÍTKO - návod Použití: Pro všechny druhy úlů se stropním otvorem o prům. 5-12cm. Po dobu krmení nutno zamezit přístupu světla do krmítka z důvodu horší orientace včel při odebírání roztoku. Např. otevřené očko v nástavku. 1)Přiložený korek-plovák před použitím opláchnout od prachu.(možno v krmítku) 2)Cukerný roztok doplňovat nálevkou otvorem ve víku krmítka, do kterého se vsune přiložená nalévací trubice. 3)Hladina při doplňování cca 1 cm pod horní částí středového průlezu. 4)Při vkládání medo-cukrového těsta možno i na korkový plovák. 5)Nenechávat cukerný roztok v krmítku dlouhodobě bez přítomnosti včel(nebezpečí znehodnocení roztoku) 6)Při prvním použití krmítka se cukerný roztok mírně zbarví vlivem přítomnosti taninu, který je obsažen v korku jako přírodní látka. 7)Po ukončení krmení korek opláchnout vodou,(možno přidat několik kapek SAVA) nechat krátkodobě působit z důvodu odstranění zbytků cuk. roztoku a vysušit pomocí slunečního svitu, elektrické trouby do 100 o C. 8)Při stohování se doporučuje stohovat horizontálně z důvodu snazšího uvolňování (oddělování)krmítek od sebe a to uchopením za středový průlez a při mírném pootočení se krmítka od sebe oddělí. Při stohování je dobré vložit mezi kónusy polyetylenový sáček. 9)Těsnění, O- kroužek se vkládá do drážky v přírubě kónusu a dotažení matice se provede pootočením průlezu proti směru hodinových ručiček. Příjemné krmení pro včely a obsluhu přeje Smetana Bohuslav.

10. 05. 2015

Starší