Archiv novinek

Novinky z výroby, prodeje, z internetu, včelařských výstav a prezentací.

Partnerský e-shop i kamenný obchod pro slovenské zákazníky spuštěn!

13. 07. 2016

Naši slovenští partneři spustili provoz e-shopu i kamenného obchodu v obci Drahovce. Nabízejí nejen jakubovská včelařská krmítka pro slovenské zákazníky, ale i další produkty určené pro včelaře, jako jsou příslušenství k úlům, chovatelské a ochranné pomůcky, medomety, včelařskou literaturu i mnoho dalšího. E-shop naleznete na adrese www.vcelarskyobchod.sk

Výměna korku za keramzit

12. 07. 2016

Korková drť je po mnoha stránkách výhodnější a jako první bych uvedl její hmotnost. Udrží se snadno na hladině a její nasákavost je oproti keramzitu minimální. Při zasílání se nepoškozuje tak často obsah zásilky (menší celková hmotnost) z důvodu nevhodného zacházení. Dále, korek obsahuje tanin, který je antibakteriální a cukerný roztok by neměl tak rychle podléhat znehodnocení vlivem množení bakterií. Dále je snadnější ošetřit korkovou drť po ukončení krmení, je méně nasákavá a opláchnutí je časově méně náročné. U keramzitu se deklarovaná spec. hmotnost pohybovala na úrovní 0,5, ale mnohdy se po delším namáčení keramzit na hladině již neudržel a některé granule zkrátka neplavaly.

Připravujeme e-shop i kamenný obchod pro naše slovenské zákazníky

01. 07. 2016

Pro včelaře ze Slovenska je možno již navštívit webové stránky obchodu- e-shopu (zkušební provoz)na :www.vcelarskyobchod.sk Tyto stránky jsou ve stádiu dokončování a zatím pod hlavičkou JK, ale základní údaje o provozu, kontaktech je možno obdržet již nyní. Úplné-konečné úpravy se očekávají v brzké době. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

Připravujeme e-shop i kamenný obchod pro naše slovenské zákazníky

16. 05. 2016

Realizujeme a snad i v brzké době spustíme prodej Jakubovských krmítek i na Slovensku. Nejpozději do konce měsíce června 2016. Naše zastoupení (západní Slovensko) bude jak v kamenném, tak i v internetovém obchodě. Jakmile budou dořešeny zbývající administrativní záležitosti, zákazník ze Slovenska bude moci Jakubovská krmítka objednat a nakoupit rovnou ze slovenského e-shopu. Přesměrování budete přímo zde z našich internetových stránek.

Podněcovací krmítko - kulaté

19. 08. 2015

Náš výrobní program se rozšiřuje o další produkt, a tím je krmítko podněcovací o objemu 1,5l a je určeno pro přikrmování: rojů, oddělků, smetenců atd. Bohužel, dostává se na trh trochu později než jsme plánovali.

Návod na použití.

10. 05. 2015

STROPNÍ VČELAŘSKÉ KRMÍTKO - návod Použití: Pro všechny druhy úlů se stropním otvorem o prům. 5-12cm. Po dobu krmení nutno zamezit přístupu světla do krmítka z důvodu horší orientace včel při odebírání roztoku. Např. otevřené očko v nástavku. 1)Přiložený korek-plovák před použitím opláchnout od prachu.(možno v krmítku) 2)Cukerný roztok doplňovat nálevkou otvorem ve víku krmítka, do kterého se vsune přiložená nalévací trubice. 3)Hladina při doplňování cca 1 cm pod horní částí středového průlezu. 4)Při vkládání medo-cukrového těsta možno i na korkový plovák. 5)Nenechávat cukerný roztok v krmítku dlouhodobě bez přítomnosti včel(nebezpečí znehodnocení roztoku) 6)Při prvním použití krmítka se cukerný roztok mírně zbarví vlivem přítomnosti taninu, který je obsažen v korku jako přírodní látka. 7)Po ukončení krmení korek opláchnout vodou,(možno přidat několik kapek SAVA) nechat krátkodobě působit z důvodu odstranění zbytků cuk. roztoku a vysušit pomocí slunečního svitu, elektrické trouby do 100 o C. 8)Při stohování se doporučuje stohovat horizontálně z důvodu snazšího uvolňování (oddělování)krmítek od sebe a to uchopením za středový průlez a při mírném pootočení se krmítka od sebe oddělí. Při stohování je dobré vložit mezi kónusy polyetylenový sáček. 9)Těsnění, O- kroužek se vkládá do drážky v přírubě kónusu a dotažení matice se provede pootočením průlezu proti směru hodinových ručiček. Příjemné krmení pro včely a obsluhu přeje Smetana Bohuslav.